ניסוח צוואה

מדוע חשוב להקפיד על ניסוח צוואה?

כפי שחשוב, במקרים מסוימים, לערוך צוואה, על מנת שעזבונו של נפטר לא יחולק באופן שקובע חוק הירושה, כך גם חשוב שהוראותיה של אותה צוואה ינוסחו באופן, אשר לא משתמע לשני פנים ואשר לא ניתן יהיה ליתן לו פרשנויות. משכך, יוצא אפוא כי החשיבות של ניסוח צוואה, הנה גדולה מאוד, ובמרבית המקרים אף מכריעה.

ניסוח צוואה, חשוב שייעשה על ידי עורך דין הבקיא בהוראותיו של חוק הירושה ובקיא ומנוסה בכל הקשור לעניינים של עריכת צוואה ועניינים של ניסוח צוואה. ניסוח צוואה, צריך להיות ברור וחד משמעי, כך שלא יהיה ניתן לתת פרשנויות לאותה צוואה, אשר עלולות להביא במקרים מסוימים, לביטולה של אותה צוואה.

בנוסף לכל האמור, החשיבות של ניסוח צוואה, הנה רבה, במיוחד במקרים בהם, אדם מבקש לערוך צוואה אשר אינה נורמטיבית ואף לעיתים סוטה מגדר הרגיל. מקרים בהם אדם בוחר לחלק את רכושו בצורה שעלולה להפתיע את יורשיו, רצוי כי ידאג שעניינים כמו עניינים של ניסוח צוואה, יעשו באמצעות עורך דין הבקיא בענייני ירושה, צוואה, ומכיר את חוק הירושה על בוריו.

אם כך, עינינו הרואות כי, ניסוח צוואה, על ידי עורך דין הבקיא בתחום הירושה אשר יגדיר וינסח את הוראות הצוואה בצורה שלא משתמעת לשני פנים, כך שלא ניתן יהיה להתנגד לאותה צוואה, היות ויהיה מאוד קשה למצוא פגמים בצוואה, אשר בסופו של יום עלולים להביא לביטולה של אותה צוואה.

עוד חשוב לציין כאמור כי ניסוח צוואה הנו דבר הכרחי, היות ובמידה והניסוח של אותה צוואה הנו ניסוח צוואה שלא נעשה כראוי, אזי, כל ההליך של חלוקת העיזבון עלול להתעכב ולהימשך משך שנים ארוכות. כמו כן, כולנו יודעים שבנוסף לאופן בו אנו רוצים שרכושנו יחולק ושבא לידי ביטוי באותה צוואה שערכנו, הרי שניתן גם לקבוע תנאים בהוראות של אותה צוואה. ולמה הכוונה??? הכוונה היא שניתן לדאוג לכך על ידי ניסוח צוואה נכון, שיהיו הוראות שונות בצוואה, המתנות את קבלת הירושה בהתקיימותם של תנאים מסוימים. משכך, כאן חשוב מאוד להקפיד על, ניסוח צוואה תקינה, היות ובמידה ויהיו באותה צוואה הוראות הנוגדות את תקנת הציבור, הרי שקיים סיכוי סביר שאותה צוואה תיפסל.

בנוסף לכל אלו, רצוי מאוד, תוך ניסוח צוואה, לדאוג לכך, שתהיה הוראה באותה צוואה, המבטלת את המוטבים למיניהם אשר נרשמו, אותה עת, בפוליסות ביטוח למיניהם. שכן, עריכת צוואה שלא תכלול בתוכה הוראה המבטלת מוטבים בפוליסות ביטוח למיניהם, לא תבטל את זכותם של המוטבים לרשת את הסכומים אשר הצטברו בפוליסות הביטוח.יעוץ ראשוני חינם
מלא את הפרטים הבאים וניצור עימך קשר בהקדם:
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
פירוט:

צוואה הדדית

מהי צוואה הדדית? מהם היתרונות של צוואה הדדית ? מעונינים לדעת עוד על הנושא? היכנסו עכשיו לאתר וקבלו מידע נוסף !
קרא עוד

החשיבות של עריכת צוואה

מהי החשיבות בעריכת צוואה? מהם הדגשים עליהם יש לשמים לב בעת עריכת צוואה? כל הפרטים במאמר !
קרא עוד

התנגדות לצו קיום צוואה

מחפשים מידע על התנגדות לצו קיום צוואה ? רוצים לדעת יותר על התנגדות לצו קיום צוואה ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים...
קרא עוד