מזונות ילדים

מזונות ילדים

חובת מזונות ילדים, על פי הדין העברי חלה על האב. חובה זו של דמי מזונות ילדים, בתחום דיני משפחה, בכל הקשור לבני זוג יהודים, טומנת בחובה, מזונות ילדים מכח צרכיהם ההכרחיים וכן מזונות ילדים מכח צרכים נוספים הנחשבים על פי הדין העברי, לדין צדקה. כאמור, מזונות ילדים מורכבים משני סוגים של צרכים, כאשר המרכיב של צרכים הכרחיים בכל מה שקשור לענייני מזונות ילדים הנו המרכיב אשר על האב בלבד לדאוג לו היות וזה מחובתו של האב לזון את ילדיו.

רכיב של צרכים הכרחיים בכל הקשור לענייני מזונות ילדים, כולל בתוכו את כל אותן ההוצאות בעבור קיום, לרבות מזון, ביגוד ומדור. מגמת הפסיקה כיום הנה, לפסוק סך של כ- 1,200 ₪ לחודש בגין מזונות ילדים, כשסכום זה מוגדר כצרכיו ההכרחיים של הקטין, ללא קשר להוצאות מדור הנחשבים לרכיב נוסף, אשר צריך למצוא את ביטויו בפסק דין בענייני מזונות ילדים.

לעומת זאת, המרכיב של צרכים נוספים בכל מה שקשור לענייני מזונות ילדים הנו מרכיב אשר חל על שני ההורים יחדיו. כאשר בני זוג מחליטים לפנות להליך של גירושין בדרך של הסכם גירושין, הרי שבכל הקשור לענייני מזונות ילדים, יקבעו הוראות לעניין דמי מזונות הילדים, אשר ימצאו ביטויים בתוכנו של הסכם גירושין אשר נוסח טוב , לפיהם יקבעו למשל, דמי מזונות קבועים, צמודים למדד המחירים לצרכן, עוד יקבעו בתוכן של הסכם הגירושין, הוראות בדבר השתתפות במחצית ההוצאות החריגות הקיימות בעבור הילדים (לרבות טיפולים רפואיים אשר לא כלולים בסל הבריאות כגון טיפולי שיניים) וכד'.

יצוין כי, בית משפט לענייני משפחה יטה לפסוק סכומים הגבוהים בהרבה מהסכומים אותם פוסק בית דין רבני בגין מזונות בכלל ובגין מזונות ילדים בפרט. קיימת מגמה נוספת בפסיקה לפיה, במשך כל תקופת הצבא, ישולמו לילד על ידי אביו בגין הרכיב של מזונות ילדים, סך השווה לשליש מהסכום של דמי מזונות ילדים, אשר שולמו לו עד גיל 18.

עינינו הרואות אם כן, כי סוגיית מזונות ילדים, שהנה חלק בלתי נפרד מהליך של גירושין, הנה סוגיה מורכבת לא פחות מסוגיות אחרות אשר הצדדים מתדיינים עליהם בהליך של גירושין, ולעיתים היא אף הסוגיה המרכזית עליה מתדיינים לא מעט זמן בהליך של גירושין או לחילופין בבואם של הצדדים לחתום על הסכם גירושין. שכן, הסכום שיקבע כי האב צריך לשלם, בגין מזונות ילדים, הנו סכום שיהיה עליו לעמוד בו למשך תקופה לא מבוטלת.

בבואם של בתי המשפט לענייני משפחה לפסוק את גובה הסכום בגין מזונות ילדים, הם יתחשבו בצרכים ההכרחיים של הילד, בצרכים הנוספים, ברמת השתכרות האב ובפוטנציאל השתכרותו, ברמת השתכרותה של האם, ברמת החיים לה הורגל הילד, בגילו של הילד ובצרכיו המיוחדים אם ישנם כאלו ובכל גורם אחר נוסף ורלוונטי.

לעניין חיוב האב בהוצאות מדור, שהנו חלק בלתי נפרד בתוך הרכיב של מזונות ילדים יצוין כי, הוצאות אלו כוללות בחובן את ההוצאות בעבור קורת גג לילדים (בין אם משכנתא ובין אם שכירות) ועל האב מוטלת החובה לשלם חלק יחסי בהוצאות מדור אלו. היינו, סך של 30% מהוצאות המדור בעבור ילד אחד, וסך של 40% מהוצאות המדור בעבור שני ילדים או יותר.יעוץ ראשוני חינם
מלא את הפרטים הבאים וניצור עימך קשר בהקדם:
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
פירוט:

דמי מזונות

רוצים לדעת יותר על דמי מזונות? מחפשים מידע על דמי מזונות? היכנסו עכשיו לאתר וקבלו מידע נוסף !
קרא עוד

מזונות ידועה בציבור

מחפשים מידע על מזונות ידועה בציבור ? רוצים לדעת יותר על מזונות ידועה בציבור ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

מזונות ילד מרדן

מחפשים מידע על מזונות ילד מרדן ? רוצים לדעת יותר על מזונות ילד מרדן ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד