מזונות ידועה בציבור

מזונות ידועה בציבור

מזונות ידועה בציבור הנם דמי מזונות אשר על ידוע בציבור לשלם לידועתו בציבור, במצב דברים שבו הוא החליט להפסיק לקיים עמה מערכת יחסים זוגית העונה להגדרה של ידועים בציבור. כמו כן, מזונות ידועה בציבור, אלו הם מזונות אשר ישולמו לידועה בציבור, כדמי הסתגלות למצב הדברים החדש שנוצר, ולזמן מוגבל. בשונה מדמי מזונות של אישה נשואה אשר היא ובעלה פנו להליך של גירושין.

כאמור, במצב שבו אישה אשר תובעת מזונות ידועה בציבור, תצליח להוכיח כי, האדם ממנו היא תובעת דמי מזונות היה ידוע בציבור שלה, הרי שבית המשפט יוכל לייצר עבורה סעד כלכלי, לפרק זמן מוגדר ומוגבל, שייחשב עבור אותה אישה כסעד כלכלי שיסייע לה להסתגל למצב הדברים החדש, כאמור.

כאמור, מסתמנת מגמה בפסיקה, לפסוק דמי מזונות לטובת "ידועה בציבור" אשר בן הזוג שלה סיים עמה את מערכת היחסים, למשך תקופה מסוימת שלאחר הפירוד, על מנת לסייע לאותה ידועה בציבור להשתקם, קל וחומר, כאשר המדובר הוא במערכת של יחסי תלות.

בכל הקשור לדמי מזונות עבור ידועה בציבור, המגמה היא לפסק דמי מזונות לתקופה מוגדרת ולפרק זמן קצוב, על מנת לסייע ולאפשר לאותה ידועה בציבור להשתקם מבחינה כלכלית ולהסתגל למצב החדש ולמציאות החדשה, זאת כמובן במובדל מדמי מזונות אישה נשואה, אשר זכאית לתשלום של דמי מזונות (במידה ובית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני פסק כך) כל עוד היא נשואה.

למעשה, הרציונאל העומד מאחורי פסיקת דמי מזונות ידועה בציבור, הנו שבתי המשפט קבעו בלא מעט פסקי דין, שקיומו או היעדרו של סטאטוס הנישואין אינו גורר אחריו בהכרח קיומן או היעדרן של חובות אזרחיות.

משכך, בכפוף למגמת הפסיקה, ידועה בציבור, למעשה, מבססת את הזכות שלה לתשלום של דמי מזונות מכוח הסכם בינה לבין הידוע בציבור שלה, לפיו הוא התחייב לדאוד לה ולכל מחסורה וכפועל יוצא ולזון אותה.

עוד בכפוף למגמת הפסיקה, ידועה בציבור, יכולה לבסס הזכות שלה לתשלום של דמי מזונות מכוח עקרון תום הלב. כך למשל, במצב דברים שבו התקיימה מערכת יחסים בעלת דפוס של תלות כלכלית, הרי שניתוק מיידי של מערכת היחסים בין ידועים בציבור, עלולה להותיר את הידועה בציבור בפני שוקת שבורה ואף חמור מכך ללא קורת גג (במצב דברים בו הידועה בציבור התגוררה בדירתו של הידוע בציבור שלה).
לסיכום, תשלום של דמי מזונות ידוה בציבור, נועדו להבטיח את שיקומה והסתגלותה למצב הדברים החדש ולמציאות החדשה של הידועה בציבור אשר נוצרה בעקבות סיום מערכת היחסים הזוגית.
 


יעוץ ראשוני חינם
מלא את הפרטים הבאים וניצור עימך קשר בהקדם:
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
פירוט:

דמי מזונות

רוצים לדעת יותר על דמי מזונות? מחפשים מידע על דמי מזונות? היכנסו עכשיו לאתר וקבלו מידע נוסף !
קרא עוד

מזונות זמניים

מחפשים מידע על מזונות זמניים ? רוצים לדעת יותר על מזונות זמניים ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

מזונות ידועה בציבור

מחפשים מידע על מזונות ידועה בציבור ? רוצים לדעת יותר על מזונות ידועה בציבור ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד