הסכם ממון לפני נישואין

הסכם ממון לפני נישואין

במידה ונערך הסכם ממון, בתקופה שלפני הנישואין הרי שניתן לאשרו בפני נוטריון ובמידה ונערך הסכם ממון לאחר הנישואין יש לאשרו בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. לעניין אישורו של הסכם ממון, יצוין כי, בהתאם לחוק יחסי ממון בין בני זוג, יש לערוך הסכם ממון בין בני זוג בכתב ותוקפו של אותו הסכם ממון כפוף לאישורו בין אם באמצעות בית המשפט או בית הדין הרבני ובין אם באמצעות נוטריון, כאמור.

מילוי אחר תנאי החוק, בדבר עריכה ואישור של הסכם ממון, הנם הכרחיים, על מנת שיינתן לאותו הסכם ממון, תוקף משפטי מחייב. הסכם ממון, למעשה, הנו הסכם אשר מטרתו הנה להסדיר את כל העניינים הממוניים בין בני זוג במצב דברים של פרידה או גירושין ועל כן מעצם טיבו וטבעו יוצא אפוא כי, הסכם ממון צופה את פני העתיד.

השכיחות של עריכת הסכם ממון, נעוצה למעשה, במודעות הקיימת כיום, בדבר המשמעויות של פירוד ו/או גירושין וההשלכות הממוניות שיש לכך. היינו, כיום, כאשר למי מהצדדים קיים רכוש רב שצבר או קיבל במתנה ממשפחתו, הוא מעוניין לשמור על רכושו זה, במידה ומערכת היחסים שלו עם בן זוגו עלתה על שרטון, והדרך לשמר את הזכויות הרכושיות הנה בדרך של חתימה על הסכם ממון, אשר יסדיר את מערכת היחסים הרכושית בין הצדדים במצב דברים של פירוד או גירושין.

לעריכת הסכם ממון יתרונות רבים וביניהם : הגנה מפני סחטנות של מי מהצדדים במצב של פירוד או גירושין, הגנה על זכויותיהם הרכושיות של הילדים של מי מהצדדים מהנישואין הקודמים (אם כי, על מנת להגן את זכויותיהם הרכושיות של הילדים יש גם לערוך צוואה-המסדירה את אופן חלוקת הרכוש במצב פטירה של מי מהצדדים אשר חתם על הסכם ממון), חתימה על הסכם ממון מסייעת ביצירת יציבות של מערכת היחסים תוך שאותו הסכם ממון למעשה, מסייע לצדדים להיות בטוחים יותר כי בן הזוג שלהם אינו חי איתם רק בגלל הרכוש וכד'.

לסיכום, במידה והנכם מעוניינים לחלוק חיים משותפים (בין אם נישואין ראשונים ובין אם נישואין שניים) ולבן זוגכם רכוש מועט ביחס לרכוש שהנכם מביאים לקשר, או לחילופין לשניכם רכוש אשר ברצונכם לשמר במצב של פרידה, או אז, יש לשקול עריכת הסכם ממון, אשר יסדיר את היחסים הממוניים ביניכם במצב של פרידה או גירושין.יעוץ ראשוני חינם
מלא את הפרטים הבאים וניצור עימך קשר בהקדם:
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
פירוט:

הסכם ממון לפני נישואין

מחפשים מידע על הסכם ממון לפני נישואין ? רוצים לדעת יותר על הסכם ממון לפני נישואין ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים...
קרא עוד

הסכם ממון - מקרה מיוחד

מחפשים מידע על הסכם ממון - מקרה מיוחד ? רוצים לדעת יותר על הסכם ממון - מקרה מיוחד ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים...
קרא עוד

עריכת הסכם ממון

מחפשים מידע על עריכת הסכם ממון ? רוצים לדעת יותר על עריכת הסכם ממון ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד