הגדלת מזונות

הגדלת מזונות

תביעת הגדלת מזונות, ניתן להגיש כאשר גובהם של דמי מזונות בהסכם נקבעו על ידי הצדדים להסכם מבלי שבית המשפט אשר אישר את ההסכם בחן את גובהם של אותם דמי מזונות, לגופו של עניין. כלומר, במידה וקבעתם בהסכם גירושין, סכום מזונות עבור הילדים, ובכל הקשור לסכום זה, לא נבחנו בבתי המשפט, צורכיהם של הילדים, לגופו של עניין, הרי שבאפשרותכם להגיש תביעת הגדלת מזונות.

תביעת הגדלת מזונות, כאמור, תיחשב לתביעת מזונות ראשונה אשר הוגשה בשם של הילדים, ולא יהיה כל צורך להוכיח שינוי נסיבות מהותי. בתביעת הגדלת מזונות מעין זו, בתי המשפט, יבחנו את צורכיהם של הילדים לגופו של עניין, ויקבעו את גובהם של אותם דמי מזונות רק בהתחשב בצורכיהם של הקטינים. לעומת זאת, הגשת תביעת הגדלת מזונות לאחר שניתן פסק דין בעניין של דמי מזונות, מצריכה הוכחות בדבר שינוי נסיבות מהותי אשר יצדיקו הגדלת מזונות. כך למשל, שינוי במצבו הבריאותי של ילד יכול להוות שינוי נסיבות מהותי אשר יכתיב מצב שבו בית המשפט ייעתר לתביעת הגדלת מזונות, היות וצרכיו של הילד גדלו, ואלו הן נסיבות שבעת מתן פסק הדין בדבר מזונות, בית המשפט לא יכול היה לצפות.

תביעה בדבר הגדלת מזונות, צריכה להיות מגובה באסמכתאות אשר יוכיחו כי גובהם של אותם דמי מזונות אשר נפסקו בעבר, אינם מספיקים כדי כיסוי עלויות צורכי הילד כיום, בהתחשב בנסיבות החדשות. כאמור, הכלל בהגשת תביעה בדבר הגדלת מזונות, הוא שפסק הדין אשר ניתן זה מכבר, בענייני מזונות, אינו יוצר מחסום מפני התדיינות נוספת או חוזרת בענייני מזנות. כלומר, תמיד ניתן לשוב ולפנות לבית המשפט בתביעת הגדלת מזונות. אולם, תביעת הגדלת מזונות תתקבל, אך ורק במידה והתובעים הצליחו להוכיח שינוי נסיבות מהותי בצרכיהם ביחס לצרכיהם בעבר שעל סמך אותם צריכים נקבעו מזונות העבר.

לסיכום, בענייני מזונות, אין חשיבות לכך שפסק הדין בענייני מזונות ניתן באמצעות התדיינויות משפטיות או באמצעות חתימה על הסכם אשר אושר וניתן לו תוקף של פסק דין. מאחר ובכל הקשור לענייני מזונות, המגמה היא שתמיד ניתן לפתוח את נושא גובהם של דמי מזונות במידה וישנן עילות המצדיקות התדיינויות חוזרות.יעוץ ראשוני חינם
מלא את הפרטים הבאים וניצור עימך קשר בהקדם:
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
פירוט:

מזונות זמניים

מחפשים מידע על מזונות זמניים ? רוצים לדעת יותר על מזונות זמניים ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

מזונות אישה

מחפשים מידע נוסף על מזונות אישה? היכנסו עכשיו לאתר וקראו מידע נוסף על נושא דמי מזונות וכמובן על מזונות אישה !
קרא עוד

מזונות ילד מרדן

מחפשים מידע על מזונות ילד מרדן ? רוצים לדעת יותר על מזונות ילד מרדן ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד