דמי מזונות

דמי מזונות

בזמן בפרידה או בזמן הליך של גירושין הדרך שבה יתמוך הבעל בבני משפחתו הנה באמצעות תשלום של דמי מזונות. קיימים מספר סוגים של תשלום דמי מזונות, וביניהם בין היתר : דמי מזונות אישה, דמי מזונות ילדים וכן דמי מזונות מעוכבת (גט).

דמי מזונות עבור האישה אמורים לסייע לה לשקם את חייה עד לכשיסתיים אותו הליך של גירושין. דמי מזונות עבור הילדים אמורים לסייע לאישה לגדלם, תוך שהאב מתחייב לספק להם את כל הצרכים ההכרחיים להם הם זקוקים. יכול להיות גם מקרה בו, בני הזוג יסכימו באמצעות הסכם גירושין, על גובה תשלום דמי מזונות בעבור הילדים. למעשה, הסכם גירושין כזה, יכלול הוראות בדבר גובה תשלום דמי מזונות צמודי מדד, אשר יועברו מידי חודש לחשבון הבנק של האישה בדרך של הוראת קבע.

לעומת זאת, במקרה בו לא קיימת הסכמה בין בני הזוג לגבי גובה תשלום דמי מזונות בעבור הילדים, בית המשפט לענייני משפחה הוא זה שיקבע את גובה תשלומם של דמי מזונות בעבור הילדים. בעוד שבבואו של בית משפט לענייני משפחה ליתן החלטה בדבר גובה תשלום דמי מזונות, ייקח הוא בחשבון פרמטרים שונים כגון : גובה השתכרות האב, פוטנציאל השתכרות האב, רכוש ונכסים אשר שייכים לאב וכד'.

סוג נוסף של דמי מזונות הנם דמי מזונות של אישה מעוכבת. הכוונה היא לאישה אשר בעלה מסרב ליתן לה גט פיטורין. מטרתם של דמי מזונות מעוכבת הנם לגרום לבעל לחזור בו מסירובו לתת לאשתו גט.

בכל הקשור לתשלום דמי מזונות אישה, הרי שתשלומם מתבצע על ידי הבעל רק במידה והוא לא ממלא אחר המחויבויות שלו כלפיה. הכוונה היא, שעל הבעל לדאוג לספק לאשתו ביגוד, הנעלה, קורת גג, יחסי אישות וכד'. משכך, במידה והבעל לא דואג לכלל צרכיה אלו של האישה, תהיה היא רשאית לתבוע ממנו דמי מזונות אישה, כשגובהם יקבע בדרך כלל על פי רמת החיים לה הורגלה האישה בחיים המשותפים או על פי רמת החיים לה הורגלה בבית הוריה.

בכל הקשור לאי תשלומם של דמי מזונות בין אם דמי מזונות ילדים ובין אם דמי מזונות אישה או דמי מזונות מעוכבת, הרי שניתן לפנות עם אותם פסקי הדין המורים על תשלום דמי מזונות ללשכת ההוצאה לפועל או לחילופין למוסד לביטוח לאומי אשר משלם דמי מזונות על פי פסק דין רק בהתאם לקריטריונים קבועים.יעוץ ראשוני חינם
מלא את הפרטים הבאים וניצור עימך קשר בהקדם:
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
פירוט:

דמי מזונות

רוצים לדעת יותר על דמי מזונות? מחפשים מידע על דמי מזונות? היכנסו עכשיו לאתר וקבלו מידע נוסף !
קרא עוד

מזונות ילדים

מחפשים מידע על מזונות ילדים? רוצים לדעת יותר על הגדלת מזונות ילדים? היכנסו עכשיו לאתר וקבלו מידע נוסף !
קרא עוד

הזכות לתשלום מזונות מן העיזבון

מחפשים מידע על הזכות_לתשלום_מזונות_מן_העיזבון ? רוצים לדעת יותר על הזכות_לתשלום_מזונות_מן_העיזבון ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל...
קרא עוד