שלום בית

שלום בית

שלום בית זהו מצב שבו שני בני זוג אשר נמצאים בסכסוך או בהליך של גירושין, מנסים להשכין שלום בביתם. ישנה חשיבות רבה למצב של שלום בית, אשר בא לידי ביטוי בהתנהלות היום יומית של המשפחה, וכפועל יוצא, מצב של שלום בית יוצר אווירה שהנה נעימה ובטוחה לשם גידול הילדים וניהול התא המשפחתי.

כאשר בני זוג נמצאים בהליך של גירושין, המושג שלום בית, עולה פעמים רבות, הן בדרך של תביעת שלום בית והן בדרך של הסכם שלום בית ולחילופין גירושין. כך למשל בהליך של גירושין, כאשר אחד מהצדדים רוצה להתגרש, יכול מאוד שהצד השני יגיש תביעת שלום בית, אשר יכול מאוד והנה תביעת שלום בית כנה, או שיכול מאוד והנה תביעת שלום בית, אשר הוגשה כטקטיקה בלבד (בדרך כלל של האישה, על מנת שתממש זכאותה לתשלום כתובה).

כך לדוגמא, יכול גם בעל בהליך של גירושין אשר אשתו יזמה, להגיש תביעת שלום בית, אשר במידה והאישה תסרב לה, סרבנותה זו תהפוך אותה לאישה מורדת כך שהיא לא תהיה זכאית לרכיב של מזונות אישה ולרכיב של כתובה. כאמור, לעיתים תביעת שלום בית הנה תביעה כנה אשר הוגשה על ידי צד אשר אינו מעוניין בפירוק התא המשפחתי, ולעיתים תביעת שלום בית משמשת את מי מהצדדים, כטקטיקה להשיג את מבוקשם, בכל הקשור להשלכות הנובעות מעצם קיומו של הליך גירושין. לדוגמא, השגת תנאים טובים בכל הקשור להליך של חלוקת רכוש, ויתור על מזונות אישה או על כתובה וכד'.

יודגש כי, לא ניתן לחייב את מי מהצדדים לחיות במצב של שלום בית אחד עם השני במידה ואחד הצדדים מסרב לעשות כן. אולם מנגד, במצב בו שני הצדדים מוכנים לתת ניסיון להליך של שלום בית, יומלץ להם לערוך הסכם שלום בית אשר יסדיר את התנאים לחזרה לחיים משותפים, תוך הקצבת זמן לניסיון שיינתן להליך של שלום בית. יחד עם זאת, יכול מאוד והצדדים יכתירו את ההסכם בכותרת הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, על מנת שבמידה והניסיון לפנות להליך של שלום בית לא יעלה יפה, יוכלו הם לפנות בצורה הדדית להליך של גירושין, בדרך נטולת מלחמות.

הסכם שלום בית, בדרך כלל, יכלול בתוכו, בין היתר, הוראות בדבר העניינים אשר היו מקור הבעיות בקשר הזוגי. למשל, הסכם שלום בית יכול ויכלול בתוכו הוראות בדבר האופן שבו יחולקו מטלות הבית על בני הזוג, או האופן בו ינוהלו העניינים הכספיים של הבית וכד'. תביעת שלום בית, הנה תביעה אשר ניתן להגישה אך ורק אל בית הדין הרבני, אשר לו סמכות שיפוט ייחודית בכל הקשור לענייני נישואין ולענייני גירושין. כמו כן, יצוין כי, תביעת שלום בית היא אחת התביעות השכיחות ביותר בתחום דיני משפחה.

תגיות: שלום בית ,
יעוץ ראשוני חינם
מלא את הפרטים הבאים וניצור עימך קשר בהקדם:
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
פירוט:

הסכם שלום בית ולחלופין גירושין

מחפשים מידע על הסכם שלום בית ולחלופין גירושין ? רוצים לדעת יותר על הסכם שלום בית ולחלופין גירושין ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

תביעת שלום בית

מחפשים מידע על תביעת שלום בית ? רוצים לדעת יותר על תביעת שלום בית ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

עריכת הסכם שלום בית

מחפשים מידע על עריכת הסכם שלום בית ? רוצים לדעת יותר על עריכת הסכם שלום בית ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד