מזונות

מזונות

לפירוק המשפחה יש לא מעט השלכות, הן בהיבט הנפשי והן בהיבט הכלכלי, כשאחת מהן היא חובתו של הבעל לזון את משפחתו תוך שהוא מחויב בתשלומי מזונות למיניהם. למעשה, תשלומי מזונות, הנם תשלומים אשר אמורים לתמוך באם ובילדיה, מבחינה כלכלית, כאשר המשפחה מתפרקת.

ישנם מספר סוגים של תשלומי מזונות, אשר יכול והבעל ייאלץ לשאת בתשלומם, כשהתשלומים הסטנדרטיים וההכרחיים בדרך כלל הנם : מזונות ילדים, ובמקרים פחות סטנדרטיים יכול מאוד להיות שהבעל יחויב בתשלומי מזונות אישה, מזונות מעוכבת, מזונות ילד מרדן וכד'. לכל אותם אלו המתקשים בגביית תשלומי מזונות, חשוב שידעו כי, החוק מציע להם פתרון, לפיו יוכלו לקבל דמי מזונות מן המוסד לביטוח לאומי. התנאי הראשוני וההכרחי לקבלת דמי מזונות מן המוסד לביטוח הלאומי הנו כי קיים בידיכם פסק דין המחייב את הבעל בתשלום מזונות. כמו כן, תנאי זכאות נוסף, לקבלת דמי מזונות מן המוסד לביטוח לאומי הנו עמידה בקריטריונים של המוסד לביטוח לאומי בכל הקשור למבחן ההכנסות. כלומר, על פי כללי המוסד לביטוח לאומי, מי שלא יעמוד במבחן ההכנסות לא יהא זכאי לתשלום של דמי מזונות מהם. כך שיוצא אפוא כי, מצבים בהם לא יהיה ניתן לגבות מן הבעל תשלומי מזונות וכן לא ניתן יהיה לקבל מן המוסד לביטוח לאומי דמי מזונות, יעמידו את הזכאי לדמי מזונות, בפני שוקת שבורה.

אם הנך זכאי/ת לתשלום דמי מזונות מן המוסד לביטוח לאומי, האחריות לגביית הסכומים מן הבעל עוברת לכתפם. המוסד לביטוח לאומי משלם לזכאים תשלומי דמי מזונות בסך שנקבע בפסק הדין המחייב את הבעל בתשלום מזונות או בסכום שקבוע בתקנות, הנמוך מבין השניים. אולם, במידה ותשלומי מזונות אשר מועברים לזכאים, על ידי המוסד לביטוח לאומי, הנם נמוכים מהסכומים שנפסקו בפסק הדין בגין דמי מזונות, והמוסד לביטוח לאומי יצליח לגבות מהחייב את מלוא הסכומים לדמי מזונות אשר נפסקו בפסק הדין, יעביר הוא לזכאים את ההפרשים.

במידה והזכאים לתשלומים של דמי מזונות לא מקבלים את התשלומים באופן שוטף מן החייב ואינם עונים לקריטריונים הדרושים לשם קבלת דמי מזונות באמצעות המוסד לביטוח לאומי, הרי שעומדת בפניהם האפשרות לנסות ולגבות את התשלומים בגין דמי מזונות, דרך לשכת ההוצאה לפועל. בדרך כלל, הסכום של התשלומים הנפסקים בגין דמי מזונות, יהיו צמודים למדד.

כמו כן, אחד הקריטריונים בהם מתחשבים בתי המשפט לענייני משפחה בבואם לפסוק גובהם של דמי מזונות, הנו השתכרותו של החייב ואף פוטנציאל השתכרותו. קריטריונים נוספים אשר בתי המשפט לענייני משפחה מתחשבים בהם בבואם לפסוק גובהם של דמי מזונות הנם כלל רכושו של החייב בתשלום דמי מזונות, ורמת החיים להם הורגלו הזכאים לדמי מזונות. למען הסר ספק, יודגש כי, ניתן להגיש תביעה לתשלום דמי מזונות, גם כאשר בני הזוג לא היו נשואים כדת וכדין.

יעוץ ראשוני חינם
מלא את הפרטים הבאים וניצור עימך קשר בהקדם:
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
פירוט:

מזונות אישה

מחפשים מידע נוסף על מזונות אישה? היכנסו עכשיו לאתר וקראו מידע נוסף על נושא דמי מזונות וכמובן על מזונות אישה !
קרא עוד

מזונות ילדים

מחפשים מידע על מזונות ילדים? רוצים לדעת יותר על הגדלת מזונות ילדים? היכנסו עכשיו לאתר וקבלו מידע נוסף !
קרא עוד

דמי מזונות

רוצים לדעת יותר על דמי מזונות? מחפשים מידע על דמי מזונות? היכנסו עכשיו לאתר וקבלו מידע נוסף !
קרא עוד

מזונות זמניים

מחפשים מידע על מזונות זמניים ? רוצים לדעת יותר על מזונות זמניים ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

הפחתת מזונות

מחפשים מידע על הפחתת מזונות? רוצים לדעת יותר על הפחתת מזונות? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

הגדלת מזונות

מחפשים מידע על הגדלת מזונות ? רוצים לדעת יותר על הגדלת מזונות ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

מזונות ילד מרדן

מחפשים מידע על מזונות ילד מרדן ? רוצים לדעת יותר על מזונות ילד מרדן ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

הזכות לתשלום מזונות מן העיזבון

מחפשים מידע על הזכות_לתשלום_מזונות_מן_העיזבון ? רוצים לדעת יותר על הזכות_לתשלום_מזונות_מן_העיזבון ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

מזונות מדין מעוכבת

מחפשים מידע על מזונות מדין מעוכבת ? רוצים לדעת יותר על מזונות מדין מעוכבת ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

מזונות ידועה בציבור

מחפשים מידע על מזונות ידועה בציבור ? רוצים לדעת יותר על מזונות ידועה בציבור ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד