הסכם ממון

הסכם ממון

בשנים האחרונות, הסכם ממון, הפך מצרך מבוקש מאוד, בקרב בני זוג אשר מעוניינים למסד את הקשר הזוגי שלהם. עריכת הסכם ממון, היא בדרך כלל אלטרנטיבה יעילה, הן כאשר לאחד מהצדדים קיים רכוש רב יותר מהצד השני והן כאשר מתחילים פרק ב' בחיים. ברמה העקרונית, הסכם ממון הינו הסכם שנחתם בין בני הזוג עוד בטרם מועד הנישואין. כמו כן, הסכם ממון, למעשה, מסדיר, את מערכת היחסים הרכושנית בין הצדדים במקרה של פרידה או גירושין חס וחלילה.

קיימת חשיבות רבה ומהותית בכל הקשור לאישורו של הסכם ממון, על מנת שתוקפו יהיה מחייב, שאם לא כן, הסכם ממון אשר לא אושר, לא יהיה לו תוקף משפטי מחייב. כמו כן, במידה וחתמתם על הסכם ממון בטרם הנישואין, ניתן יהיה לאשרו גם אצל נוטריון וגם בבית המשפט לענייני משפחה. במידה וחתמתם על הסכם ממון לאחר הנישואין, יהיה עליכם לאשרו בבית המשפט לענייני משפחה ולא ניתן יהיה לאשרו אצל נוטריון. למעשה חתימה על הסכם ממון הינה הדרך היחידה, אשר לפיה, ניתן להסדיר את מערכת היחסים הרכושית בין הצדדים באופן שהחלוקה של הרכוש במקרה של פרידה או גירושין תהיה שונה מזו שקבועה בחוק יחסי ממון בין בני זוג.

במרבית המקרים, במידה וקיים בין בני זוג הסכם ממון חתום ומאושר, הרי שבשעת פרידה ו/או גירושין, הסכם ממון זה, יוכל למנוע בקלות, לא מעט מלחמות מיותרות בין בני הזוג, אשר יוכלו להביא את מערכת היחסים אל סיומה בדרכי נועם. כאמור, החתימה על הסכם ממון, מומלצת בעיקר לאלו שקיים ביניהם פער גדול במאזן הרכושי, ואותו צד שהכף נוטה לזכותו, ירצה מן הסתם לשמר את מעמדו הכלכלי.

במידה וחתמתם על הסכם ממון וברצונכם לשנות חלק מהוראותיו של אותו הסכם, יהיה עליכם לחתום על הסכם ממון נוסף וחדש אשר ישנה הוראות כאלה ואחרות בהסכם הקודם, ובנוסף יהיה עליכם לאשרו בבית משפט לענייני משפחה או אצל נוטריון כך שההסכם החדש יהיה הסכם ממון בעל תוקף משפטי מחייב שבשעת הצורך ניתן יהיה להוציאו אל הפועל.

למעשה, בהתאם לחוק יחסי ממון, במקרה של גירושין או פטירה של מי מבני הזוג, הרכוש שהצטבר במהלך החיים המשותפים יחולק שווה בשווה בין הצדדים ואילו רכוש שהיה למי מבני הזוג ערב הנישואין או רכש שהתקבל בירושה או במתנה, לא ייכלל במסגרת איזון המשאבים. לכן, הרבה פעמים נשאלת השאלה, מדוע אם כך צריך הסכם ממון? והתשובה היא כי, לעיתים, במצבים מסוימים, קיים קושי להוכיח בבתי המשפט, אילו נכסים היו למי מבני הזוג ערב הנישואין ולכן על מנת למנוע מלחמות מיותרות בעתיד, במסגרת הליכים משפטיים, ארוכים ומייגעים, רצוי לחתום על הסכם ממון שיסדיר את מערכת היחסים הרכושית בין בני הזוג. מה גם שכאמור, הסכם ממון יכול להסדיר מערכת יחסים רכושית בין בני זוג בכל דרך ובכל אופן שיבחרו, בניגוד לחוק אשר קובע כי האיזון יעשה שווה בשווה.

יעוץ ראשוני חינם
מלא את הפרטים הבאים וניצור עימך קשר בהקדם:
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
פירוט:

הסכם ממון - מקרה מיוחד

מחפשים מידע על הסכם ממון - מקרה מיוחד ? רוצים לדעת יותר על הסכם ממון - מקרה מיוחד ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

עריכת הסכם ממון

מחפשים מידע על עריכת הסכם ממון ? רוצים לדעת יותר על עריכת הסכם ממון ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

הסכם ממון לפני נישואין

מחפשים מידע על הסכם ממון לפני נישואין ? רוצים לדעת יותר על הסכם ממון לפני נישואין ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד