הסדרי ראיה

הסדרי ראיה

במסגרת ניהול הליך של גירושין, אחד הנושאים עליו יש ליתן את הדעת הנו הנושא של הסדרי ראיה. שכן, מעצם קיומו של הליך גירושין, תהיה התנהלות מן הסתם לגבי הנושא של משמורת הילדים המשותפים, וכפועל יוצא, תתקיים אף התנהלות לגבי הסדרי ראיה בין ההורה הלא משמורן לילדים המשותפים. הסדרי ראיה, למעשה, הם כל אותם ההסדרים והזמנים בהם ההורה הלא משמורן, יפגוש את ילדיו, תוך שימת דגש על זמנים קבועים ומסודרים.

הסדרי ראיה מסודרים, יובילו למצב דברים בו, נשמרת מערכת יחסים קבועה ותקינה, עד כמה שניתן, בין ההורה הלא משמורן לילדים המשותפים, על מנת שהילדים המשותפים לא ירגישו כי מערכת היחסים שלהם עם ההורה הלא משמורן נפגמה.

המטרה בקביעת הסדרי ראייה, הנה, למזער את הנזקים הנגרמים לילדים המשותפים כתוצאה מקיומו של הליך גירושין בין הוריהם, עד כמה שניתן, וכן לשמר מערכת יחסים יציבה בין ההורה הלא משמורן לילדים המשותפים. שכן, קיימת חשיבות רבה לעובדה שללא קשר לאותו הליך גירושין, הילדים המשותפים זקוקים במהלך חייהם לנוכחות של שני הוריהם, שילוו את התפתחותם וגדילתם.

הסדרי ראיה, למעשה, באים לשמר מערכת יחסים יציבה בין הילדים המשותפים להורה הלא משמורן, וכן באים להסדיר את התפתחותה של מערכת היחסים בין ההורה הלא משמורן לילדים המשותפים. ברמה העקרונית, ילד בגיל הרך, לא יוכל לישון אצל ההורה הלא משמורן, וכן אותם הסדרי ראיה בין ילד בגיל הרך להורה הלא משמורן, יהיו מועטים ולא ארוכים, היות וילד בגיל הרך זקוק לשהות רבה במחיצת אימו אשר מקנה לו סוג של ביטחון ויציבות בשלב זה של חייו.

לוח הסדרי ראיה, יקבע בדרך כלל על ידי בתי המשפט לענייני משפחה וכן בתי הדין הרבניים, אולם לא לפני שאלו קיבלו את תסקירה של פקידת סעד, המפרט את המלצותיה בדבר לוח הסדרי ראיה, אשר מומלץ בנסיבות אותו מקרה. יובהר כי, ניתן לקבוע לוח הסדרי ראיה גם באמצעות חתימה על הסכם גירושין, אשר הוראותיו מסדירות הן את עניין משמורת הילדים המשותפים והן לוח של הסדרי ראייה בין ההורה הלא משמורן לילדים המשותפים.

באופן כללי אך לא גורף, הסדרי ראיה נהוגים הם שני מפגשים של כמה שעות באמצע השבוע וכן מפגש לינה בכל שבת שניה. כן, נהוג כי הילדים ישהו באופן שווה במהלך תקופות החגים והחופשים אצל ההורה המשמורן והלא משמורן.

לסיכום, כאמור,קיימת חשיבות רבה כי, הסדרי ראיה בין ההורה הלא משמורן לילדים המשותפים יתקיימו באופן רציף ומסודר, שאם לא כן, הדבר עלול לגרום לנזק רגשי עצום, לילדים המשותפים. משכך, חשוב מאוד בהליך של גירושין, כי שני הצדדים ישימו דגש רב על נושא זה תוך התחשבות בצרכי הילדים המשותפים. זכרו תמיד כי הילדים המשותפים אוהבים את שני ההורים שלהם וכי הם אינם קלפי מיקוח.

יעוץ ראשוני חינם
מלא את הפרטים הבאים וניצור עימך קשר בהקדם:
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
פירוט:

זכויות הסדרי ראיה לסבים ולסבתות

מחפשים מידע על זכויות הסדרי ראיה לסבים ולסבתות ? רוצים לדעת יותר על זכויות הסדרי ראיה לסבים ולסבתות ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד