גירושין

גירושין

במצבים בהם חיי הנישואין של בני זוג עולים על שרטון או מגיעים ל"מבוי סתום", נראה כי לא תהיה ברירה אלא לפתוח בהליך של גירושין. כל אותם אלו שכבר עברו הליך של גירושין, בין אם המבוגרים שבינינו ובין אם הצעירים, רובם ככולם, יעידו כי, הליך של גירושין הנו מאבק כוחות בין המינים. בנוסף, יעידו כל אותם אלו שכבר עברו הליך של גירושין, כאמור, כי ככל שלמי מהצדדים יהיו ביד יותר "קלפים" כנגד הצד השני, כך סיכוייו לצאת מהליך הגירושין, כשידו על העליונה יהיו גבוהים.

אם החלטתם/ן כי ברצונכם/ן לנהל הליך של גירושין ללא פשרות, הרי שקיימת חשיבות רבה למידע ולאיסוף הראיות כנגד אותו בן זוג אשר ממנו ברצונכם להתגרש. שכן, אלו יכולים לשמש לאבן יסוד בניהול תיק הגירושין. "פירוק החבילה" הוא אינו דבר פשוט ויש אף ל"פירוק החבילה" גם לא מעט השלכות. אך אם החלטתם/ן שכבר אין מנוס, אז העניינים שעימם תיאלצו להתמודד במסגרת כלל ההליך הקרוי גירושין הנם : בראש ובראשונה ענייני הגט, ענייני חלוקת רכוש, ענייני משמורת ילדים, ענייני הסדרי ראייה, ענייני מזונות לרבות מזונות ילדים ולרבות מזונות אישה, וקיימת עוד רשימה ארוכה אשר יכולה לכלול בתוכה, בין היתר, הליכי ביניים של צווי מניעה, צווי הגנה וסעדים נוספים.

לאור העובדה שניהול הליך של גירושין, הנו נושא מורכב וחשוב ביותר, אשר לתוצאותיו של ההליך יש השפעות שלעיתים הנן הרות גורל, חשוב מאוד לתכנן את ההליך בצורה שתביא הן לגט המיוחל והן לתוצאות המיוחלות בעניינים הנובעים מהליך של גירושין, כאמור. לניהול הליך של גירושין, אשר בסיומו, יושגו התוצאות המיוחלות, קוראים אסטרטגיית גירושין מנצחת. אם חיי הנישואין שלכם אינם כפי שהיו בהתחלה והניסיונות לפתור את הבעיות בדרכים מקובלות לא צלחו, כנראה שאין ברירה אלא להתחיל בהליך גירושין, ולעיתים רצוי, שהצעד הראשון יעשה על ידכם.

בסיומו של הליך גירושין, למעשה, בני הזוג סיימו את קשר הנישואין ביניהם והם יכולים לפתוח בחיים חדשים, ובמרבית המקרים גם מוצלחים יותר. על מנת שניתן יהיה לפתוח בחיים חדשים ולהינשא פעם שנייה, על פי הדין העברי, יש לסיים קודם את קשר הנישואין הישן, תוך ניהול הליך גירושין, כשהגושפנקא הסופית לסיומו של ההליך הנה מתן גט מאת הבעל וקבלת גט על ידי האישה.

ניהול הליך של גירושין וניהול של העניינים הנובעים מעצם ההליך לרבות חלוקת רכוש, מזונות אישה, מזונות ילדים, משמורת, הסדרי ראייה, גט וכד' יכול להתבצע הן בטריבונל הקרוי בית משפט לענייני משפחה והן בטריבונל הקרוי בית דין רבני, כאשר ישנם עניינים שהנם רק בסמכותו הייחודית של בית משפט לענייני משפחה כגון מזונות ילדים ועניינים שהם רק בסמכותו הייחודית של בית דין רבני כגון גט.

במרבית מהמקרים של גירושין, ישנה חשיבות רבה לגבי הטריבונל המשפטי (בין אם בית משפט לענייני משפחה ובין אם בית הדין הרבני) אליו תוגש התביעה ולגבי המועד בו היא הוגשה. הכוונה היא לכך, שקיימת חשיבות רבה לגבי מי מגיש ראשון את תביעתו ולאיזה טריבונל משפטי. ל"תחרות" זו קוראים מרוץ סמכויות או מרוץ הסמכויות, כלומר, מרוץ בין הצדדים, אשר המנצח בו, למעשה, קנה לעצמו את הזכות לנהל את התביעה באותו טריבונל משפטי. כאן המקום לציין כי, על מנת שאסטרטגיית הגירושין שלך, אכן תהיה אסטרטגיית גירושין מנצחת, עליך לפנות לעו"ד מומחה מתחום דיני המשפחה.

חשוב לא פחות, להימנע משאננות יתר, תוך שאתם סומכים על האינטואיציות שלכם (שלעיתים מטעות) לפיהן, בן הזוג שלכם טרם פתח בהליך של גירושין. שכן, כאמור לעיל, לעיתים ניצחון במרוץ שבין הסמכויות, הנו ניצחון שאף יכול להוביל את כל מהלך הגירושין באופן שכף המאזניים תיטה לצד שלכם. טקס הגירושין עצמו, קרוי גם טקס הגט, בטקס זה, הבעל מגרש את האישה ואילו האישה מקבלת את הגט. מרגע שבו האישה מקבלת את הגט, על פי הדין העברי, היא מותרת לכל אדם אחר (למעט כהן).

עוד חשוב לציין, כי את טקס הגט בהליך של גירושין, יש לבצע בהסכמת שני הצדדים. אולם, קיימת גם האפשרות לכפות על מי מהצדדים להתגרש במידה ותוכח על ידי מי מהם עילת גירושין שהנה עילת גירושין המוכרת בדין העברי. אם כך, אנו למדים שטקס הגט צריך להיות מרצון חופשי ובהסכמתם של הצדדים. חשוב לא פחות לציין, שגם אם כפו על מי מהצדדים להתגרש בגט פיטורין, אין הוא חייב להסכים לכך, אולם, בשל סירובו להתגרש לאחר שכפו זאת עליו, הוא יהיה חשוף להפעלת סנקציות כנגדו, אשר ככל הנראה, בסופו של יום יגרמו לו להתגרש מרצון.

לאחר שגיבשתם לעצמכם עמדה בדבר הרצון לפתוח בהליך של גירושין, חשוב מאוד כי תפנו לפגישת ייעוץ אצל עורך דין, שהנו בקיא בתחום, על מנת שזה יוכל לסייע לכם לפתח אסטרטגיית גירושין שתתאים לנסיבות האישיות שלכם, ביסודיות ובמקצועיות, תוך שימת דגש על הנסיבות האישיות שלכם. שכן, בניהול הליכים הקשורים לענייני משפחה, יש לבחון כל מקרה לגופו, על מנת שניתן יהיה לפתח אסטרטגיית גירושין מנצחת.

יעוץ ראשוני חינם
מלא את הפרטים הבאים וניצור עימך קשר בהקדם:
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
פירוט:

עילות גירושין מוכרות בדין

החובה לפרט עילות גירושין בכתב התביעה כאשר מי מהצדדים פותח בהליך של גירושין, לעיתים יכולה להקשות על אותו בן זוג אשר מעוניין לפתוח בהליך של גירושין
קרא עוד

גירושים

רוצים לדעת יותר על גירושים? מהו הליך גירושים? על מה חשוב להקפיד כאשר רוצים לבצע הליך גירושים? כל התשובות במאמר.
קרא עוד

אסטרטגיית גירושין

מחפשים מידע על אסטרטגיית גירושין ? רוצים לדעת יותר על אסטרטגיית גירושין ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

סעדים זמניים בהליך גירושין

מחפשים מידע על סעדים זמניים בהליך גירושין ? רוצים לדעת יותר על סעדים זמניים בהליך גירושין ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

תביעת גירושין

מחפשים מידע על תביעת גירושין ? רוצים לדעת יותר על תביעת גירושין ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

פסק דין גירושין

מחפשים מידע על פסק דין גירושין ? רוצים לדעת יותר על פסק דין גירושין ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

סנקציות נגד סרבני גט בהליך של גירושין

מחפשים מידע על סנקציות נגד סרבני גט בהליך של גירושין ? רוצים לדעת יותר על סנקציות נגד סרבני גט בהליך של גירושין ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

בקשת מדור ספציפי תוך ניהול הליך של גירושין

מחפשים מידע על בקשת מדור ספציפי תוך ניהול הליך של גירושין ? רוצים לדעת יותר על בקשת מדור ספציפי תוך ניהול הליך של גירושין ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

על גירושין וגישור

מחפשים מידע על על גירושין וגישור ? רוצים לדעת יותר על על גירושין וגישור ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

ההשלכות של בגידה על הליך גירושין

מחפשים מידע על ההשלכות של בגידה על הליך גירושין ? רוצים לדעת יותר על ההשלכות של בגידה על הליך גירושין ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

גירושין בעקבות אלימות במשפחה

מחפשים מידע על גירושין בעקבות אלימות במשפחה ? רוצים לדעת יותר על גירושין בעקבות אלימות במשפחה ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

פנייה לטיפול זוגי בטרם הפנייה להליך גירושין

מחפשים מידע על פנייה לטיפול זוגי בטרם הפנייה להליך גירושין ? רוצים לדעת יותר על פנייה לטיפול זוגי בטרם הפנייה להליך גירושין ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

משמעות כתובה במסגרת ניהול הליך גירושין

מחפשים מידע על משמעות כתובה במסגרת ניהול הליך גירושין ? רוצים לדעת יותר על משמעות כתובה במסגרת ניהול הליך גירושין ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

גירושין בבית דין דתי

מחפשים מידע על גירושין בבית דין דתי ? רוצים לדעת יותר על גירושין בבית דין דתי ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד

תביעת גירושין כרוכה

מחפשים מידע על תביעת גירושין כרוכה ? רוצים לדעת יותר על תביעת גירושין כרוכה ? היכנסו עכשיו למאמר זה וקבלו מידע מקיף על הנושא ועל הנושאים הקשורים לו !
קרא עוד